понеділок, 15 листопада 2021 р.

 

ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ FOR TEACHER

психолого-педагогічний тренінг-зустріч


Тема
: «Тайм-МЕНЕДЖМЕНТ і життєвий успіх: Як організувати себе і своє життя?».

Мета: розкрити все розмаїття можливостей раціонального використання та економії власного часу, ознайомити з методикою скорочення не­продуктивних витрат часового ресурсу.

Завдання: розгляд теоретичних основ використання робочого часу, виявлення причин дефіциту часу, практичне здійснення різних етапів мето­дики тайм-менеджменту.

ХІД ЗАХОДУ

Привітання-розігрів: Учасники називають своє імя і називають слово-асоціацію з словом «ЧАС».

Вправа:  «Відверто кажучи»

Інформаційне повідомлення: Чи можете ви сказати, що все в житті встигаєте? Ні? Що ж, усі люди, що живуть на Землі, могли б відповісти так само. А чи бувають у вас такі справи, які ви, незважаючи на нагадування, написані вами ж, так і залишаються невиконаними? Скоріше за все так. І нарешті, як часто ви доробляли свої справи, коли на годиннику вже давно не вечір, а ніч? Таке буває часто?

А чи знаєте ви, що професія вчителя одна з найважчих з точки зору планування свого часу? Чому? Та тому що:

Ÿ у вчителя щодня різний розклад уроків, а отже, слід підготуватися до них;

Ÿ учитель не тільки проводить уроки, а й витрачає час на пошук інформації до уроку, перевірку зошитів, написання планів уро ків;

Ÿ більшість    вчителів-предметників   ще й класні керівники, що означає велику кількість поточних завдань;

Ÿ вчитель працює в постійних стресових умовах,  що  заважає  йому  все  встигати і правильно планувати свої справи.

Психолог. Усім відома істина «Час гроші», схоже, починає змінювати своє значення: час стає дорожчим від грошей. За словами одного з най­кращих аналітиків і практиків у сфері брендингу Марка Гобе, «час стає дорожчим від грошей». Із цим важко не погодитися.

Час — сьогодні найнеобхідніший ресурс для досягнення життєвого успіху, який має особливу специфічну властивість: він є незворотним. Тобто якщо обладнання можна придбати чи виготовити, сировину і матеріали також не потрібно довго розшукувати, то згаяний час неможливо повернути, як неможливо повернути і втрачені можливості. При цьому специфічність часу полягає ще й у тому, що кожна людина наділена ним рів­ною мірою, а саме 1440 хвилин або 86400 секунд на день не більше і не менше. Проте комусь цього часу цілком вистачає для реалізації певних завдань чи задумів, а комусь катастрофічно бракує. Давайте спробуємо проаналізувати свій час.

Тайм-менеджмент це мистецтво правильно розподіляти й використовувати свій час. І якщо ваш менеджмент буде досить хороший, ви напевно зможете ефективно використовувати свій час, менше нервуватися і набагато більше встигати.


«Мій час»

Учасникам пропонують намалювати кругову діаграму з такими секторами:

       моя професійна діяльність;

                                     •   побутові (хатні) справи;

                                     •      особисте життя;

          •        розваги, задоволення.

Діаграма має відображати реальний розподіл часу людини. Далі малюють таку саму діаграму, але вже не з реальним, а з бажаним розподілом. Обговорення:

v Чи є відмінності між першою та другою діаграмами?

v Чи влаштовує вас такий розподіл реального часу?

v Що треба зробити, аби задовольнити своє невдоволення?

v Від кого (чого) це залежить? Як багато часу Ви приділяєте собі?

v Проаналізуйте, як можна за рахунок інших справ збільшити час для себе

Слайд №5 Що таке Час? Куди йде наш час?

Слайд №6 Тайм-менеджмент – це технологія ефективного планування часу

Слайд № 7 В управлінні часом можна виділити наступні процеси

 Психолог. Свого часу Ніцше сказав: «Людину, яка не може витратити понад 16 годин на добу особисто на себе, слід називати рабом». Отже, потрібно зробити так, щоб побутова робота стала розвагою, а професійна діяльність приносила задоволення. Хтось із відомих людей сказав: «Правдива свобода волі — коли людина радісно робить те, що повинна».

 























 Фотоматеріали:









 

 

                                                               


Психологічна акція "Склянка Емоцій"

 Учні 1-4 класів Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів та їх педагоги брали участь в психологічній акції " Емоції у склянці" до Всесвітнього дня психічного здоров’я і наповнювали склянку своїми емоціями. Діти із захопленням виконували запропоноване завдання, кольори були різними, як і настрій. Підтримували своїх учнів і педагоги, які допомагали дітям заповнювати склянку. В результаті проведеної акції було виявлено, що у склянці переважає ЖОВТИЙ колір - це радісний настрій! Дякую всім учасникам за активність!